вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane szybko się zużywają oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od należytego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправка комментария